Luty jest miesiącem Walentynek, miłosnych wyznań, rozmowy o uczuciach.

Moja koleżanka Stefania z okolicy Chicago, IL U.S.A., która udziela ślubów jako osoba z licencja, i do tego uprawniona, opowiedziała mi, że poproszono ją o zorganizowanie i udzielenie ślubu jednej parze z okolic Chicago, która szczególnie pragnie powiedzieć sobie ‘Tak’ właśnie w tym dniu – Dniu świetego Walentego.  Ceny kwiatów, obiadów lub kolacji w restauracjach so wtedy nawet 3-krotnie droższe ale to nie odstrasza zakochanych aby świętować ten jeden w roku dzień.

Jak Ty się będziesz czuła w dniu zakochanych?  Czy masz osobę, która pragnie spędzić ten ten, lub wieczór tylko z Tobą?  Jak czujesz się na co dzień i od święta w towarzystwie tej właśnie osoby?

Nie wszyscy ale wielu z nas, jest z kimś z powodów innych niż prawdziwa miłość, wzajemny szacunek i partnerstwo.  Boimy się być sami, myślimy na przykład. że nie damy sobie samej rady i często idziemy na kompromis w naszych relacjach romantycznych.  Wybieramy kogoś, kto jest tym Mr right now – mężczyzna na teraz.  Zamiast poczekać na kogoś o kim powiemy Mr. Right – ten właściwy.  – Dlaczego? Myśle, że dlatego, ponieważ nie kochamy wystarczająco siebie samych.

Pokochanie siebie, akceptacja siebie samej lub samego, to początek do tworzenia dobrego i kochającego związku, opartego na prawdziwym szacunku i trosce o drugiego człowieka.  Ktoś, kto kocha siebie, nie zgodzi się na złe siebie traktowanie, na ignorowanie swoich potrzeb i prawdziwych uczuć.  Mówi się, że udany związek to taki, w którym czujemy się prawdziwie sobą tylko mamy więcej wsparcia, oparcia w drugiej i bliskiej nam osobie.  Ale możemy nadal pozostać soba, czując się bezpiecznie wyrażając swoje uczucia, myśli i robić to, co jest naszym powołaniem (inner calling – po angielsku).

Co pomaga nam w pokochaniu siebie i staniu się rownież gotową na miłość z zewnątrz, np. romantyczny związek?  Dr. Diana Kirchner, w swojej bestsellerowej książce, zaleca traktowanie siebie jako ‘diamond self’, czyli ja jako diamond.  Ktoś cenny dla mnie samej, kogo doceniam i szanuje za wiele cech.  Kilka lat temu, miałam te przyjemność rozmowy telefonicznej 1:1 z Dr Diana Kirschner.  Mieszkałam wtedy w Toronto, i poprosiłam Dr. Diane o 10 minut rozmowy przez telefon właśnie w tym temacie.  Pamietam, jak Dr Kirschner poleciła mi wyobrazić sobie JEDNO SŁOWO i związany z tym słowem JEDEN IMAGE (obraz, wizerunek czegoś), coś co kojarzyć mi się będzie ze mną i z moim diamond self (diamentowym ja).

Wyobraziłam sobie czerwona róże, pięknego kwiata róży i słowo ‘róża’.  – Pokochaj ten wizurek róży => wizerunek siebie, powiedziała do mnie Dr Diana.  Pokochaj i naucz się cenić siebie.  I wtedy będziesz tą osobą, która jak magnet przyciąga do siebie romantycznego partnera.

Jeśli interesuje Ciebie metoda ‘diamond self’ diamentowego ja, według książki Dr Diany Kirschner, możesz poczytać o tym więcej na jej stronie Miłość w 90 dni, czyli Love in 90 days.

Spróbuj i Ty wyobrazić sobie 1 słowo i jeden wizerunek Ciebie.  Co to za słowo?  Co to za wizerunek?  Napisz sobie to słowo a może tez narysuj ten wizerunek i powieś blisko Twojej szafy, tam gdzie się ubierasz codziennie.  Jak się ubierasz, jak czeszesz Twoje włosy, z jakim uczuciem przeglądasz rano w lustrze?  – spróbuj wkomponować ten image i miłośc do siebie w Twoja codzienną rutynę.

To dobrze, jeśli masz z kim spędzić w tym roku Dzień Świętego Walentego.  Ale jeszcze ważniejsze jest, ze potrafisz kochać i szanować samą siebie, tak że inni szanują i kochają Cie tak, jak tego potrzebujesz i pragniesz.

Happy Valentine’s Day!  Dla Ciebie szczególnie.

ps.  Już za niedługo ukaże się moja e-książka o emocjach i olejkach eterycznych.  W niej również dowiesz się, jak pomóc Twoim emocjom, wąchając olejki eteryczne.

Roza